Jak blokovat reklamu i obrazy.

Jak  dodržet dnes častokráte ono lidmi opomíjené i zlehčované přikázání od Boha v prostředí internetu?

Neučiníš sobě rytiny, ani jakého podobenství těch věcí, kteréž jsou na nebi svrchu, ani těch, kteréž na zemi dole, ani těch, kteréž u vodách pod zemí. Nebudeš se jim klaněti, ani jich ctíti. Nebo já jsem Hospodin Bůh tvůj, Bůh silný, horlivý, navštěvující nepravost otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteříž nenávidí mne,
A činící milosrdenství nad tisíci těmi, kteříž mne milují, a ostříhají přikázaní mých.
“.

Osobně ono zapomínané a lidmi zlehčované přikázání řeším v internetovém prohlížeči tak, že jsem si nainstaloval blokovač reklam i blokovače obrázků.

Jak blokovat reklamu?

Na blokování reklam používám toto rozšíření: https://adblockplus.org  - ono umí dokonce blokovat i reklamy na youtube.com

Proč blokovat i obrázky?

Na internetu jsou obrázky, které svedly lidi k hříchu. Blokováním obrázků chráníš svou duši.

Jak blokovat obrázky?

  • https://chrome.google.com/webstore/detail/wizmage-image-blocker/ifoggbfaoakkojipahnplnbfnhhhnmlp/related (je pro prohlížeče: Google Chrome, Yandex Browser) – umí to dokonce blokovat i přehrávání obrazu na youtube.com takže se vám youtube.com chová jako rádio. Po naintalování je potřeba ještě nastavit, aby to blokovalo obrázky větší jak 1px, protože ve výchozím nastavení je že se zobrazují obrázky do velikosti 32px. Pak v nastavení bylo potřeba ještě udělat to, aby místo po obrázku bylo prázdné, protože ve výchozím nastavení se tam zobrazuje náhodná textura. S pluginem jsem spokojen, moc se mi tam líbí, že se youtube chová jen jako přehrávač zvuku. Jediné, co bych pluginu vytkl je, že obrázky z internetu stahuje, prostě stahuje něco zbytečně.
  • https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/image-block/ (Firefox) – má tu výhodu, že blokované obrázky se ani nestahují, proto se stránky načítají rychle a šetří přenesená data. Nevýhoda je, že zobrazuje např náhledy na pdf a nějaké obrázky.

Obrazoborectví v 21. století

Doporučují vám všem na internetu blokovat reklamy i obrázky. Pro obrazoborectví je na internetu spousta užitečných doplňků, které stačí jen naintstalovat do prohlížeče. Těžko asi můžeme počítat s tím, že ihned začnou na internetu všechny hříšné obrázky i videa lidé mazat, ale pro čisté svědomí jim můžete zabránit vstoupit na obrazovku vašeho počítače. Obrazovka vašeho počítače může být očištěna od hříšných obrazů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *